Australian Emu 2021

australian emu 2018-2021

Australian Emu 2021


PREMIERA 2021

Australian Emu 2021

w sprzedaży już za:
Ekskluzywna kolekcja monet bulionowych Australian Emu 2021, wybijana dla wyłącznej, światowej dystrybucji przez Metal Market Europe

Australian Emu, jedna z najpopularniejszych serii monet bulionowych ostatnich lat, po raz kolejny pojawi się w nowej odsłonie w maju 2021. To już czwarty raz, gdy jedna z najstarszych mennic, The Perth Mint, wybije limitowaną serię monet przedstawiających najbardziej rozpoznawalny symbol Australii, strusia Emu.

Monety bulionowe z serii Australian Emu od 2018 roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem wśród kolekcjonerów. Pierwsze serie Australian Emu zostały wyprzedane w całości już w pierwszych godzinach ich emisji. Każdego roku, rewers monety przedstawia strusia Emu, symbol Australijczyków – narodu idącego naprzód.

Każda seria została wybita z niezwykłą starannością. Do produkcji każdej monety Australian Emu wykorzystano stopy złota lub srebra o najwyższej próbie 9999. W poprzednich latach, monety Australian Emu prezentowane były w trzech odsłonach: złoto 1 o nominale 100 dolarów australijskich, srebro 1 oz o nominale 1 dolara australijskiego oraz srebrna wersja proof o wadze 1 oz i nominale 1 dolara australijskiego, która została wybita stemplem lustrzanym. Każda moneta z kolekcji Australian Emu jest pełnoprawnym środkiem płatniczym na terenie Australii.

W 2021 roku awers monety bulionowej Australian Emu 2021 będzie przedstawiał wizerunek Królowej Elżbiety II, nad którym czuwała Jody Clark. Rewers natomiast będzie całkowicie nowym projektem autorstwa znanej projektantki Monique Reeves. Wcześniejsze serie zostały zaprojektowane przez uznane w środowisku projektantki Jennifer McKenna (Australian Emu 2018) oraz Natashe Muhl (Emu 2019 i Australian Emu 2020). Nad całym projektem czuwa od lat Richard Hayes, CEO The Perth Mint.

the perth mint  metale bicie monety

Australian Emu 2021 Melbourne Show Special Silver coloured Coin

Awers przedstawia wizerunek królowej Elżbiety II według projektu Jody'iego Clark'a. Na brzegu monety widnieje napis: "Elizabeth II Australia" oraz wartość nominalna. Rewers przedstawia samicę emu w towarzystwie swojego dziecka, stojących przy wodopoju na tle charakterystycznego dla Australii pustkowia. Całość otacza napis "Australian Emu" oraz data emisji, waga oraz próba wybicia monety. Autorką projektu rewersu jest Monique Reeves. Za emisję monet odpowiada jedna z najbardziej renomowanych mennic na świecie - The Perth Mint.

Zobacz monete
Srebrna seria Australian Emu to bez wątpienia lider wśród najszybciej sprzedających się monet bulionowych na świecie. Melbourne Show Special Silver coloured Coin

Melbourne Show Special Silver coloured Coin

Mennica The Perth Mint to jedna z najstarszych mennic na świecie. Jednocześnie jest to jedna z najbardziej uznanych przez kolekcjonerów i inwestorów mennic. Uznanie to zawdzięcza niecodzienną umiejętnością łączenia tradycyjnego rzemiosła z nowoczesnymi metodami produkcji.

Monety wybijane w australijskiej mennicy The Perth Mint charakteryzują się najwyższą jakością i starannością wykonania. Są tworzone z metali o najwyższej próbie i wypuszczane na rynek przeważnie w małych seriach, przez co ich wartość inwestycyjna, jak również kolekcjonerska, jest niezwykle wysoka.

Seria monet bulionowych Australian Emu 2021, jak co roku, zostanie wypuszczona w ściśle limitowanej ilości.

Seria monet bulionowych Australian Emu 2021, jak co roku, zostanie wypuszczona w ściśle limitowanej ilości. Złote monety bulionowe Australian Emu 2021 o wadze 1 uncji trojańskiej zostaną wypuszczone w nakładzie jedynie 5 000 sztuk, zaś srebrne monety bulionowe Australian Emu 2021 o wadze 1 uncji trojańskiej będą dostępne w nakładzie 30 000 sztuk.

Monety bulionowe z serii Australian Emu to ekskluzywne produkty kolekcjonerskie. Mennica The Perth Mint wybija je dla wyłącznej, światowej dystrybucji przez Metal Market Sp. z o.o. – lidera obrotu metalami inwestycyjnymi na obszarze Europy środkowo-wschodniej.

Seria Australian Emu 2021 to obowiązkowe uzupełnienie całej kolekcji monet bulionowych Australian Emu. Wzbogaci również każdą kolekcję monet poświęconych niecodziennym gatunkom ptaków i zwierząt. Poza walorami wizualnymi, monety bulionowe Australian Emu mają ogromną wartość inwestycyjną. Każda moneta z serii Australian Emu 2021 świetnie sprawdzi się jako prezent z okazji chrztu, komunii, ślubu lub przejścia na emeryturę.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.70 / 5.00 5363 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-29
Super
2024-02-27
ok
pixel