Przechowywanie

Przechowywanie metal

Szanowni Klienci,

informujemy, że z dniem 01.04.2022 r. zmienią się zasady usługi odbiór osobisty oraz przechowywanie w Skarbcu.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią strony informacyjnej.Zmianie uległ koszt usługi przechowania

- zapraszamy do zapoznania się z CENNIKIEM.

Oferujemy wygodną usługę przechowywania metali szlachetnych w wyspecjalizowanym skarbcu. Co to oznacza? Gdy potrzebujesz dodatkowej ochrony i ubezpieczenia dla swojej kolekcji, a nie posiadasz dedykowanych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo, my zapewnimy właściwe rozwiązanie dla ciebie. Z naszej usługi możesz korzystać tak długo, jak tylko tego potrzebujesz.

Przechowywanie jeszcze nigdy nie było tak proste i bezpieczne

Przechowanie zgodne z najwyższymi standardami bezpieczeństwa dla metali szlachetnych. Elastyczny dostęp do depozytu. Swoboda i łatwość odsprzedaży Twoich monet i sztabek w dowolnym momencie.


Tabela opłat za przechowywanie

Zmiany w cenniku od dnia 01.04.2022 r.

SREBRO
1,00 1 oz / dzień

1 rok
365  zł

1 Uncja Trojańska = 31,103 g

ZŁOTO
10,00 1 oz / dzień

1 rok
3650  zł

1 Uncja Trojańska = 31,103 g

PLATYNA
10,00 1 oz / dzień

1 rok
3650 zł

1 Uncja Trojańska = 31,103 g

PALLAD
10,00 1 oz / dzień

1 rok
3650 zł

1 Uncja Trojańska = 31,103 g

MIEDŹ
0,10 1 oz / dzień

1 rok
36.5 zł

1 Uncja Trojańska = 31,103 g

Kalkulator opłat przechowywania

Zapraszamy do skorzystania z kalkulatora który umożliwia
określenie prognozowanego kosztu usługi przechowywania:

Silver- srebro Cena: 1,00 zł - 1 oz/dzieńGold- złoto Cena: 10,00 zł - 1 oz/dzieńPlatinum - platyna Cena: 10,00 zł - 1 oz/dzieńPalladium - pallad Cena: 10,00 zł - 1 oz/dzieńCopper - miedź Cena: 0,10 zł - 1 oz/dzień
Jak to działa?

1. Przystąpienie do depozytu

Przystąpić do usługi przechowania można na dwa sposoby.

Przy zakupie online należy skorzystać z oferty "Przechowanie w skarbcu". Po wybraniu wskazanej opcji, system bądź konsultant indywidualnie przekaże odpowiednie dyspozycję do działu depozytowo-skarbcowego. Przy transakcji na miejscu w oddziale, konsultant poprowadzi Państwa przez całą procedurę przyjęcia walorów do przechowania.

W przypadku wybrania opcji PRZECHOWYWANIE W SKARBCU w momencie złożenia zamówienia zostaną Państwo obciążeni opłatą manipulacyjną w wysokości 50 zł za uruchomienie depozytu i sporządzenie umowy przechowywania. Płatność zostanie naliczona automatycznie w koszyku , dane do płatności zostaną wysłane w automatycznym komunikacie e-mail.

Niezależnie od opłaty za uruchomienie usługi przechowywania (opłata manipulacyjna) od dnia oznaczenia zamówienia jako gotowe do wysłania/odbioru naliczany będzie koszt samej usługi przechowywania zgodnie z cennikiem.

W przypadku produktów które zostały zakupione we wcześniejszym czasie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, bądź wysłać wiadomość mailową na adres biuro@wyrobymennicze.pl

Aby skorzystać z oferty depozytowej należy osobiście dostarczyć walory do placówki firmy.

2. Proces przechowywania produktów

Wszystkie powierzone przez Państwa produkty są przechowywane w chronionym skarbcu. Miejsce przechowywania jest w pełni ubezpieczone i podlega okresowym audytom.

3. Odbiór depozytu

Każdorazową chęć odebrania depozytu należy zgłosić poprzez kontakt mailowy, telefoniczny lub osobisty.

Depozyt można odebrać w następujący sposób:

• Odbiór osobisty:

Depozyt można odebrać w godzinach pracy biura. Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00.

• Wysyłka:

Zamówienia z depozytu będą wysyłane po uiszczeniu przez Klienta stosownej płatności, w formie wysyłki kurierskiej na adres zamieszkania wskazany przez Klienta w danych bilingowych. Nie ma możliwości zmiany i edycji tych danych. Do wyboru forma wysyłki Inpost Kurier standard (koszt zgodny z cennikiem sposobów dostaw) lub UPS (koszt zgodny z cennikiem dostaw) . Do opłaty za wysyłkę niezbędne jest również uiszczenie kosztu ubezpieczenia paczki wynoszące 0,1 % wartości zamówienia. W przypadku chęci uzyskania wyliczenia kosztów wysyłki i ubezpieczenia zapraszamy do kontaktu na adres e-mail: biuro@wyrobymennicze.pl


Wysyłany do klienta depozyt nie może przekraczać wagi 30 kilogramów.UWAGA: Nie ma możliwości częściowego odbioru depozytu, zamówienie jest wydawane całościowo. W przypadku chęci pozostawienia części produktów w Skarbcu, należy najpierw odebrać całość zamówienia, a następnie zgłosić Działowi Obsługi Klienta chęć utworzenia kolejnego depozytu - naliczana jest nowa opłata manipulacyjna wynosząca 50 zł oraz koszt usługi przechowywania.


4. Odsprzedaż depozytu

Aby odsprzedać przechowywane walory, klient musi stawić się osobiście w placówce stacjonarnej. Konsultant dokona wyceny na miejscu, a po zaakceptowaniu przez klienta oferty, rozpoczniemy proces odkupu.

Dlaczego my?

Metal Market Europe sp. z o.o to wyspecjalizowany i wiodący dostawca metali inwestycyjnych w Polsce.

Jako doświadczony dealer, który działa na rynku międzynarodowym od lat, rozumiemy Państwa potrzeby. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Państwu kompleksowe rozwiązania dotyczące zakupu, sprzedaży oraz przechowywania metali szlachetnych. Dzięki naszemu doświadczeniu i zaangażowaniu każdy, kto skorzysta z naszych usług, może mieć pewność, iż wybrał najlepszą dostępną ofertę.


FAQ przechowywanie

Czym jest usługa przechowania / depozyt?

Usługa Depozytu jest to powierzanie wybranych walorów na warunkach określonych w umowie depozytowej, jaką zawiera ze sobą depozytariusz, czyli podmiot przechowujący depozyt oraz deponent, który powierza swoje dobra na przechowanie.

Czy mogę łączyć zamówienia przechowywane w Skarbcu?

Łączenie zamówień w przypadku wybrania usługi przechowywanie w Skarbcu nie jest możliwe. Każde zamówienie traktowane jest jako indywidualna i odrębna transakcja, opłata manipulacyjna zostanie doliczona każdorazowo niezależnie od wartości zamówienia.

Jakie dobra mogę przekazać na przechowanie?

Świadczona usługa przechowania, dotyczy monet oraz sztab lokacyjnych; wykonanych ze złota, srebra, platyny i palladu. Dla klientów Metal Market Europe dodatkowo przechowujemy: rod, ruten, iryd, miedź, aluminium, tytan oraz cynk.

Jaki dokument upoważnia mnie do zawarcia umowy ze sklepem?

Aby zawrzeć umowę depozytową należy potwierdzić swoją tożsamość aktualnym dokumentem. Akceptowanymi dokumentami jest paszport oraz dowód osobisty. W przypadku chęci otrzymania wzoru umowy zapraszamy do kontaktu z naszym biurem Obsługi Klienta, wzór zostanie Państwu udostępniony.

Jak jest pobierana opłata?

Opłata jest wyliczana w momencie zgłoszenia chęci odbioru depozytu. Należną kwotę można opłacić gotówką w placówce sklepu bądź poprzez przelew bankowy.

Czy mogę sprzedać metale szlachetne, które przechowuje w skarbcu, bezpośrednio do Metal Market Europe?

Tak. Aby dokonać procedury odsprzedaży przedmiotu depozytu zapraszamy bezpośrednio do naszej placówki stacjonarnej przy ul. Wiejskiej 11/1 w Warszawie w godzinach pracy biura.

Przelicznik gramatur

Niniejsza tabela przedstawia parametry wagowe, które są wykorzystywane przy wycenie depozytu.

Gram Uncja
1g 0,032oz
31.103g 1oz
1kg 32.150oz
100g 3.215oz
3110,347g 100oz
31,103kg 1000oz

Kiedy mogę odebrać swój depozyt?

Aby wycofać swoje walory wystarczy nas powiadomić, specjalista Metal Market Europe zorganizuje ich wydanie. Możliwe jest również dostarczenie do wskazanej osoby lub adresu. Informacja dotycząca odebrania depozytu powinna zostać wysłana drogą mailową przez klienta nie krócej niż, na trzy dni robocze przed planowanym odbiorem.

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie pokrywa 100% wartości powierzonych produktów. Ubezpieczycielem jest wyspecjalizowany podmiot świadczący tego typu usługi. Koszt ubezpieczenia wliczony jest w wielkość opłaty depozytowej.

Czy powierzony depozyt jest bezpieczny?

Tak. Bezpieczeństwo powierzonych produktów ma dla nas największe znaczenie, dlatego zawarliśmy wyłączną umowę z firmą, której nazwa i reputacja są synonimem bezpieczeństwa. Wszystkie produkty przechowywane przez Metal Market Europe sp. z o.o są w pełni chronione przed fizyczną utratą, kradzieżą lub uszkodzeniem, przez cały czas trwania umowy. Jest to znacząca zaleta w stosunku do przechowywania metali szlachetnych w sejfie bankowym, gdzie zawartość jest nieznana i nieubezpieczona.

Sposób przechowywania depozytu

Wszystkie produkty klientów są całkowicie oddzielone oraz przydzielone do indywidualnego subkonta. Powierzone walory są przechowywane w sejfach, które są niezależne od banków.

Sposób pakowania

Wszystkie przekazane metale szlachetne są pakowane w bezpieczne koperty. Po zamknięciu koperty nie ma możliwości jej otwarcia. Dodatkowo każde opakowanie posiada indywidualny numer weryfikacyjny.

Czym jest opłata minimalna?

Opłata minimalna jest to podstawowy koszt związany z przechowywaniem Państwa metali szlachetnych. Każdy metal podlega osobnej opłacie.

Mam własne pytania, chciałbym skontaktować się osobiście.

Nasi doradcy są dostępni od poniedziałku do piątku od 10 do 18. Kontakt jest możliwy poprzez naszą infolinię pod numerem +(48) 22 623 85 61 , bądź można wysłać wiadomość mailową na adres biuro@wyrobymennicze.pl. Osobisty kontakt jest możliwy w siedzibie spółki: Warszawa, ulica Wiejska 11 lokal 1; w godzinach pracy biura.

Zapraszamy do kontaktu

Doradcy firmy Metal Market chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i udzielą niezbędnych informacji telefonicznie lub drogą e-mailową.

biuro@wyrobymennicze.pl

Skontaktuj się z nami »
Zaufane Opinie IdoSell
4.70 / 5.00 5558 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-22
Szybko sprawnie bez problemów
2024-07-16
Zamówienie zrealizowane szybko i sprawnie. Po prostu profesjonalnie.
pixel